Już niedługo Dzień Dziecka 2020 – przygotujmy dla dziecka niesamowity prezent

Z wyborem książek mamy spory wybór. Nie ma co się dziwić. W księgarniach stacjonarnych półki wręcz uginają się od ich ciężaru. Kompletnie nie wiemy na którą postawić. Na pewno powinniśmy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych czynników. Takim czynnikiem w pierwszej kolejności jest wiem naszego dziecka

Dzieci uwielbiają prezenty

Nie da się ukryć, że każde dziecku lubi otrzymywać prezenty. Dla niektórych dzieci jest to codzienność, ponieważ ich rodzice cały czas obdarowują swoje dzieci, a inne dzieci muszą czekać na jakieś okazje. Na pewno taką okazją jest już zbliżający się wielkimi krokami Dzień Dziecka. Nie dopuśćmy do tego, aby Dzień Dziecka 2020 (http://www.taniaksiazka.pl/t/dzien-dziecka) nas zaskoczył i znów na szybko w pośpiechu będziemy kupować byle jaki prezent.

Będąc w pośpiechu niestety kupujemy prezenty, które nie cieszą się wśród dzieci dużą popularnością. Nie zależy nam przecież, aby kupić zabawkę, która po kilku dniach będzie już tylko leżała i się kurzyła. Nie dopuśćmy do tego. Kupmy coś nieco bardziej przydatnego. Co na przykład? Na przykład książki. Nasze dzieci powinny mieć styczność z książkami i to nie tylko na półkach. Nasze dzieci powinny czytać samodzielnie książki. Jeśli tego nie potrafią, to powinni im czytać rodzice. Czytanie książek przez minimum trzydzieści minut powinno być ich obowiązkiem.

Jakie książki kupić dziecku?

Z wyborem książek mamy spory wybór. Nie ma co się dziwić. W księgarniach stacjonarnych półki wręcz uginają się od ich ciężaru. Kompletnie nie wiemy na którą postawić. Na pewno powinniśmy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych czynników. Takim czynnikiem w pierwszej kolejności jest wiem naszego dziecka. Później pod uwagę bierzemy zainteresowania naszego dziecka. Hobby jest bardzo ważne. Co jak co, ale na pewno gdy nasze dziecko interesuje się samochodami, to książka o rajdowcu będzie dla niego odpowiednią pozycją. Gdy mamy już szkolne dziecko to możemy pokusić się o lektury szkolne. Kto powiedział, że lektury szkolne muszą być nudne? Nie ma takiej możliwości. Mały Książę czy też Zaczarowana Zagroda to pozycje, które spodobają się nie tylko dzieciom, ale także osobom dorosłym. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.

Gdy chcemy nieco taniej kupić książki dla swoich dzieci, to możemy postawić na zakupy w internetowe w różnych księgarniach internetowych czy też na przeróżnych aukcjach. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że w sieci jest zawsze taniej. Wykorzystajmy to i bawmy się z dzieckiem dobrze przy czytaniu książek. Gdy nie nauczmy dziecka czytać książek i polubić spędzania czasu wolnego z książką w ręce, to sam się tego nie nauczy. Nie ma niczego gorszego niż dziecko, które nie lubi czytać książek. Jest to ogromna tragedia. W szkole takie dziecko również gorzej sobie radzi. Nie dopuśćmy do takiej sytuacji.

Ludzie plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com